filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1969
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Najlepszy serial dramatyczny
nominacje
Mission: Impossible
(1966)
The Name of the Game
(1968)
David Victor
,
Leslie Stevens
,
Richard Irving
Najlepszy serial komediowy
wygrane
Get Smart
(1965)
Burt Nodella
nominacje
Family Affair
(1966)
Edmund L. Hartmann
Julia
(1968)
Hal Kanter
Ożeniłem się z czarownicą
(1964)
William Asher
The Ghost & Mrs. Muir
(1968)
Stanley Rubin
Najlepszy aktor pierwszoplanowy występujący regularnie w serialu dramatycznym
wygrane
[Carl Betz]
Carl Betz
jako Clinton Judd w serialu
Judd, for the Defense
(1967)
nominacje
Raymond Burr
Ironside
(1967)
Peter Graves
Mission: Impossible
(1966)
Martin Landau
Mission: Impossible
(1966)
Ross Martin
The Wild Wild West
(1965)
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa występująca regularnie w serialu dramatycznym
wygrane
[Barbara Bain]
Barbara Bain
jako Cinnamon Carter w serialu
Mission: Impossible
(1966)
nominacje
Joan Blondell
Here Come the Brides
(1968)
Peggy Lipton
The Mod Squad
(1968)
Najlepszy aktor pierwszoplanowy występujący regularnie w serialu komediowym
wygrane
[Don Adams]
Don Adams
jako Maxwell Smart, Agent 86 w serialu
Get Smart
(1965)
nominacje
Brian Keith
Family Affair
(1966)
Lloyd Nolan
Julia
(1968)
Edward Mulhare
The Ghost & Mrs. Muir
(1968)
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa występująca regularnie w serialu komediowym
wygrane
[Hope Lange]
Hope Lange
jako Carolyn Muir w serialu
The Ghost & Mrs. Muir
(1968)
nominacje
Barbara Feldon
Get Smart
(1965)
Diahann Carroll
Julia
(1968)
Elizabeth Montgomery
Ożeniłem się z czarownicą
(1964)
Najlepsza aktorka drugoplanowa występująca regularnie w serialu
wygrane
[Susan Saint James]
Susan Saint James
jako Peggy Maxwell w serialu
The Name of the Game
(1968)
nominacje
Barbara Anderson
Ironside
(1967)
Agnes Moorehead
Ożeniłem się z czarownicą
(1964)
Najlepsza reżyseria miniserialu lub filmu telewizyjnego
nominacje
Teacher, Teacher
(1969)
Fielder Cook
Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego
wygrane
CBS Playhouse
(1967)
David Greene
za odcinek "The People Next Door"
nominacje
CBS Playhouse
(1967)
Paul Bogart
za odcinek "Secrets"
Najlepsze osiągnięcie reżyserskie w rewii lub musicalu
nominacje
Rowan & Martin's Laugh-In
(1967)
Gordon Wiles
za odcinek z 3 lutego 1969 roku
Najlepsze osiągnięcie scenariuszowe w dramacie
wygrane
CBS Playhouse
(1967)
J.P. Miller
za odcinek "The People Next Door"
nominacje
CBS Playhouse
(1967)
Ellen M. Violett
za odcinek "The Experiment"
Najlepsze osiągnięcie scenariuszowe w komedii, rewii lub musicalu
nominacje
The Carol Burnett Show
(1967)
Hal Goodman
,
Bill Angelos
,
Buz Kohan
,
Mike Marmer
,
Arnie Rosen
,
Stan Burns
,
Don Hinkley
,
Gail Parent
,
Kenny Solms
Najlepsze osiągnięcie w dziedzinie kompozycji muzycznej
wygrane
Heidi
(1968)
John Williams
nominacje
Hawaii 5-0
(1968)
Morton Stevens
za odcinek pilotażowy
Mission: Impossible
(1966)
Lalo Schifrin
za odcinek "The Heir Apparent"
Najlepsze osiągnięcie w kierownictwie artystycznym lub scenografii - program dramatyczny, film telewizyjny, program specjalny lub odcinek serialu
nominacje
Star Trek
(1966)
John M. Dwyer
,
Walter M. Jefferies
za odcinek "All Our Yesterdays"
Najlepszy aktor drugoplanowy występujący regularnie w serialu
wygrane
[Werner Klemperer]
Werner Klemperer
jako Płk. Wilhelm Klink w serialu
Zuchy Hogana
(1965)
nominacje
Greg Morris
Mission: Impossible
(1966)
Leonard Nimoy
Star Trek
(1966)
Najlepszy musical lub program rewiowy
nominacje
Rowan & Martin's Laugh-In
(1967)
Dick Martin
,
Paul Keyes
,
Dan Rowan
,
Carolyn Raskin
Najlepszy musical lub serial rewiowy
wygrane
Rowan & Martin's Laugh-In
(1967)
Dick Martin
,
Paul Keyes
,
Dan Rowan
,
Carolyn Raskin
Najlepszy pojedynczy występ aktora w roli drugoplanowej
nominacje
Ned Glass
Julia
(1968)
za odcinek "A Little Chicken Soup Never Hurt Anybody"
Billy Schulman
Teacher, Teacher
(1969)
Hal Holbrook
The Whole World Is Watching
(1969)
Najlepszy pojedynczy występ aktora w roli pierwszoplanowej
wygrane
[Paul Scofield]
Paul Scofield
jako Sir Emlyn Bowen, adwokat królewski w filmie
Male of the Species
(1969)
nominacje
Ossie Davis
Teacher, Teacher
(1969)
David McCallum
Teacher, Teacher
(1969)
Najlepszy pojedynczy występ aktorki w roli drugoplanowej
wygrane
[Anna Calder-Marshall]
Anna Calder-Marshall
Male of the Species
(1969)
nominacje
Nancy Kovack
Mannix
(1967)
za odcinek "The Girl Who Came In With The Tide"
Irene Hervey
My Three Sons
(1960)
za odcinek "The O'Casey Scandal"
Najlepszy pojedynczy występ aktorki w roli pierwszoplanowej
wygrane
[Geraldine Page]
Geraldine Page
jako Sook w filmie
The Thanksgiving Visitor
(1967)
nominacje
Lee Grant
Judd, for the Defense
(1967)
za odcinek "The Gates of Cerberus"
Anne Baxter
The Name of the Game
(1968)
za odcinek "The Bobbie Currier Story"
Najlepszy program dramatyczny
wygrane
Teacher, Teacher
(1969)
George Lefferts
nominacje
CBS Playhouse
(1967)
Herbert Brodkin
za odcinek "The People Next Door"
Heidi
(1968)
Frederick H. Brogger
,
James Franciscus
Sen nocy letniej
(1968)
Michael Birkett
Największe indywidualne osiągnięcie w dziedzinie muzyki
nominacje
Rowan & Martin's Laugh-In
(1967)
Billy Barnes (l)
The Story of Babar
(1968)
Tom Adair (l) i John Scott Trotter
Największe indywidualne osiągnięcie w dziedzinie sztuk wizualnych
nominacje
...And Debbie Makes Six
(1968)
Claude Thompson (ll)
The Carol Burnett Show
(1967)
Bob Mackie
Największe osiągnięcie w dziedzinie programów dla dzieci - programy
nominacje
Disneyland
(1954)
Ron Miller
Specjalne wyróżnienie osiągnięć - indywidualych (różne zawody)
wygrane
Rowan & Martin's Laugh-In
(1967)
Arte Johnson
nominacje
Rowan & Martin's Laugh-In
(1967)
Ruth Buzzi
Rowan & Martin's Laugh-In
(1967)
Goldie Hawn
Specjalne wyróżnienie osiągnięć - programy
wygrane
Mutual of Omaha's Wild Kingdom
(1963)
Don Meier
Wyróżnieni w roku 1969
Rowan & Martin's Laugh-In
(
2/7
)
CBS Playhouse
(
2/5
)
Get Smart
(
2/3
)
Male of the Species
(
2/2
)
Mission: Impossible
(
1/6
)
Teacher, Teacher
(
1/5
)
The Name of the Game
(
1/3
)
Judd, for the Defense
(
1/3
)
The Ghost & Mrs. Muir
(
1/3
)
Heidi
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.