PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624231}

Guillermo del Toro: Pinokio

Guillermo del Toro’s Pinocchio
7,2 15 124
oceny
7,2 10 1 15124
7,6 27
ocen krytyków
Guillermo del Toro: Pinokio
powrót do forum filmu Guillermo del Toro: Pinokio

Kolejna ideologia wpier*lona do bajki, Mussolini, faszyści, czy tego trzeba 7, 8 latkom które to będą oglądać? Collodi się w grobie przewraca.

ocenił(a) film na 8
marckoza

collodi ma juz 150 wiernych adaptacji, myślę że jedna, oryginalna, z nowym morałem (albo wpier*loną ideologią, nazywaj to jak chcesz), nie powinna mu bardzo zaszkodzić :)
i tak, dzieci powinno się edukować o tym jak straszna jest wojna. przyznaję, że 7-8 latkom bym go nie pokazał, ale trochę starszym dzieciom, które maja za soba juz pierwsza wizyte w muzeum powstania warszawskiego/ii wojny światowej, albo chociaz pierwsze lekcje o ii wś w szkole.

13Gniewny

Ok, tylko drażni mnie ideologizowanie sfery która moim skromnym zdaniem powinna być wolna od tego. Del Toro mógł umieścić Pinokia w faszystowskich Włoszech i skupic się na treści bajki, ale nie, dużymi literami podkreśla o co tu chodzi: Wojna to zło, strzeżmy się przed dyktatorami, i jeszcze ta scena palenia Pinokia na krzyżu, gryząca się już nawet z tym antywojennym przesłaniem, zresztą wogóle fabularnie jest to nudne, liczyłem że del Toro, pójdzie w stronę burtonowską, zaświaty, szkielety, dziwne stwory, itd, niestety....nie tu

ocenił(a) film na 9
marckoza

Moim zdaniem film jest źle otagowany dla dzieci 7+, gdy definitywnie powinien być minimum 12+

ocenił(a) film na 9
julia_makuchowska20000

I to jest jedyny jego problem

ocenił(a) film na 8
julia_makuchowska20000

Dokładnie to samo mam do zarzucenia. Poza tym jest świetny, tylko po prostu zaniżona kategoria wiekowa.

ocenił(a) film na 8
marckoza

"Wojna to zło, strzeżmy się przed dyktatorami" Ojej straszne, jak można uczyć dzieci takich głupot? Cóż to za straszna ideologia? Dzieci powinny pozostać przy XIX wiecznym przesłaniu Collodiego - tępym i bezrefleksyjnym podporządkowaniu się autorytetom.

Lukasz_Broda

Od tego są szkoły a nie bajki

ocenił(a) film na 6
marckoza

A bajki są od czego?

Van_Etten

żeby były bajkami

marckoza

toście se pogadali xdddd
czyli poziom teletubisiów, pierdząco-cukierkowych słodziutkich bajeczek? Może od razu migające obrazki bez ładu i składu żeby już na pewno nie przesłać jakiś wartości. A co z animacjami, które bawią i uczą? Nie lubisz historii z morałem? Wg mnie ta animacja moze być dobrym kontaktem z ideą wojny dla takiego 7-latka, szczególnie że ma tam rówieśników którzy myślą że wojna to zabawa

theogevinner

take it easy, co innego uczyć uniwersalnych wartości, co innego zalewać widzów ideologiami tzw. "na czasie"

marckoza

w sensie? Scenariusz był pisany w 2017 roku a animowano od 2018. Wojna była wtedy "na czasie"?

theogevinner

del Toro nie od dziś jest antysystemowcem, jak twierdzi, nienawidzi wszelkich form autorytaryzmu, kościoła, rządu, biznesu itd, tylko że akurat w Pinokiu wprowadza swoje idee z gracją słonia w składzie porcelany, wszystko jest podporządkowane jego myśleniu, a co do czasu, jaka dzisiaj opcja rządzi we Włoszech, Netflix, myślisz, tego nie podłapał?

ocenił(a) film na 6
marckoza

Podziwiam siłę do dyskusji z kretynami, którzy by dzieciom od namłodszych lat wtłaczali do głów swoją propagandę. Oni by do Reksia i Pomysłowego Dobromira wepchnęli lewicową ideologię, gdyby tylko im pozwolić, chorzy ludze...

ocenił(a) film na 9
marckoza

Coś nie tak jest jeśli przeszkadza ci krytyka takiej ‚ideologii’ :) zastanowiłabym się nad swoimi poglądami :) dobrze, ze tak nie ‚chronisz’ dzieci przed ideologia katoli:)

marckoza

Dzięki za ostrzeżenie. Tak właśnie myślałem, że bajka będzie skażona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones