PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33387}

Pinokio

Pinocchio
5,4 5 086
ocen
5,4 10 1 5086
4,2 5
ocen krytyków
Pinokio
powrót do forum filmu Pinokio

Czy filmy ocenia tylko pokolenie zafascynowanych technologią 3d, super efektami i
charakteryzacją? Przecież cały urok filmu tkwi w jego oryginalności. Rekwizyty niczym z "Króla
Maciusia", efektów zero, ucharakteryzowanie głównego bohatera na chłopca za pomocą
pidżamki... No bajka!!!!! I wielki plus za genialną rolę Benigni'ego. Scena kiedy odkrywa, że
urosły mu ośle uszy jest genialna. Polecam wszystkim 30+

ocenił(a) film na 7
mroovku

Cienkie Bolki i tak skupią się na animowanym "Królu Maciusiu" z 2002r. Tak jak kretyni (mieszkające w USA klony Cienkich Bolków), którzy dali Benigni'emu Złotą Malinę za rolę, którą doceniono w europie.

baldrick

O Malinie nie wiedziałam. Tak to jest- tępi Europejczycy nakręcili durny film. A co to w ogóle za historia? Ktoś słyszał kiedy o równie idiotycznym pomyśle na scenariusz? A czemu Pinokia nie zagrał ładny chłopiec z castingu? Stary chłop robi z siebie pajaca. Oskara kiedyś mu daliśmy?? Nie może być....

ocenił(a) film na 9
mroovku

Polacy nie mają takiego poczucia humoru jak włosi :P

Patryk.new

Widac reszta swiata tez nie: http://www.rottentomatoes.com/m/1119026-pinocchio/

baldrick

Nie wiem, o kim i o czym mowa, bo nie widziałem animowanego "Króla Maciusia" (nawet nie wiedziałem, że taki w ogóle powstał), ale to filmidło ani umywa się do klasyki z 1940. Wersja Disneya ma urok, magię, widać włożony ogrom serca, pasji i pracy. A tu - nie.

ocenił(a) film na 4
mroovku

Nikt nie zaniża średniej. Ten film jest po prostu tak strasznie słaby.

mroovku

Wiesz, ten film średnio podobał się ludziom już zaraz po premierze, głównie ze względu na aktorstwo Benigniego i fakt, że pięćdziesięciolatek nie za bardzo nadaje się do roli chłopca - strona techniczna była akurat przeważnie chwalona (jeden z polskich krytyków nawet napisał, że po tym filmie, w przeciwieństwie do naszego "Quo vadis", przynajmniej widać, na co wydano pieniądze). Jedyne nagrody/nominacje europejskie, jakie otrzymał ten film, były krajowe (David di Donatello za scenografię i kilka nominacji do tejże nagrody).
Z twoich tekstów na temat Maliny dla Benigniego wynika, że masz dziwne mniemanie na temat filmowej rzeczywistości, gdyż:
*Złote Maliny i nominacje do nich są w przytłaczającej mierze przyznawane tytułom amerykańskim, "Pinokio" Benigniego jest jednym z nielicznych (może nawet jedynym) filmem nieamerykańskim, który był nominowany do tejże nagrody
*dobrym aktorom zdarzają się słabe role i odwrotnie - nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby choćby nie nominować do Maliny za kiepską grę aktorską kogoś, kto przedtem za dokonania aktorskie otrzymał Oscara.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones