Federico Fellini

8,4
2 224 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Federico Fellini

filmy federico felliniego.

użytkownik usunięty

dużo słyszałem o tym reżyserze opinii-większość tych opinii była pozytywna.
jakby nie było podobno o nim mówi się tylko w superlatywach.osobiście nie widziałem jeszcze żadnego filmu tego reżysera,widziałem tylko zwiastuny.nie wiem czy podołam tym filmom i czy je zrozumiem.
ale w wieku 21 lat nic nie jest pewne i mogę nie zrozumieć tej twórczości i takiego rodzaju kina.
na początek to co polecacie z tych filmów?niekoniecznie coś łatwego.czasem te łatwe są dla mnie właśnie trudniejsze,o dziwo.
nawiązując do kina włoskiego to oglądałem kilka filmów z marcello mastroiannim,np."rozwód po włosku" i jestem zachwycony jego osobą.pytam się poważnie,od jakiego filmu felliniego mam zacząć?
pomożecie?
pozdrawiam.

Będziesz miał okazje obejrzeć jego film w TV.
30 marca, Niedziela, 01:15 Ginger i Fred TVP 1

Ja zaczynałem od "Wałkoni", moim ulubionym jest "8 i pół", ale od czego zacząć najlepiej to nie wiem. Może od "La strada"?

Moim zdaniem, by na prawdę zakochać się w twórczości danego reżyera trzeba zacząć od tych prawdziwych perełek ;)) Polecam Ci przede wszystkim "La Stradę". Wspaniały obraz otaczających nas ludzi widziany oczami niewinnej, cichej dziewczyny. Oprócz tego polecam Ci "Niebieskiego Ptaka", "Słodkie Życie" i "Wałkonie". Od tych filmów najlepiej zacząć. Dzieł Felliniego nie radzę oglądać "na odwal", bo raczej nic się z nich nie wyciągnie.

ej tam:)nie nie zrozumialam jeszcze zadnego filmu a nie mama nawet 21:) moj pierwszy felliniego to osiem i pol, bylo rozkosznie!:):) zauwazylam wtedy ze bywa tak ze kazda scena przykuwa, ekstra niespodzianka:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones